DOSTĘPNOŚĆ CYFROWA
Powiatowy Urząd Pracy w Staszowie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Niniejsze oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w Staszowie.
Data publikacji strony internetowej: 23.08.2016 r.. Data ostatniej istotnej aktualizacji: 07.04.2020 r.
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
- formularz kontaktowy nie posiada dowiązanych etykiet tekstowych.
- mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności.
Niniejsze oświadczenie sporządzono dnia: 01.03.2021r.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Oświadczenie zostało ostanio poddane przeglądowi w dniu 01.03.2024r.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Urząd spełnia określone w w/w ustawie wymogi zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej.
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o informację zwrotną. Koordynatorem do spraw dostępności w Powiatowym Urzędzie Pracy w Staszowie jest Robert Michalski - kontakt: admin@staszow.praca.gov.pl, numer telefonu 15 864-38-85 wew. 102. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.
Podmiot publiczny zrealizuje żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej lub jej elementu. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
DOSTĘPNOŚĆ ARCHITEKTONICZNA
Opis dostępności wejścia do budynku
Budynek, w którym znajduje się siedziba Powiatowego Urzędu Pracy w Staszowie przystosowany jest do obsługi osób niepełnosprawnych ruchowo.
Na poziomie parkingu /dojazd od ul. Piłsudskiego/ znajduje się główne wejście do Urzędu dostosowane dla osób z ograniczeniami w zakresie poruszania się, w postaci podjazdu umożliwiającego wjazd wózkiem inwalidzkim na parter Urzędu. Zarówno podjazd jak i schody od strony ul. Szkolnej wyposażone są w barierki, a drzwi głównego wejścia do urzędu szerokością dostosowane do swobodnego wjazdu wózka inwalidzkiego. Drzwi w części przeszklonej oklejone są żółtą taśmą kontrastową dla osób słabo widzących.
Na korytarzu na każdym piętrze urzędu dostępne są informacje w formie wizualnej na temat rozkładu pomieszczeń budynku (kolorowe plany parteru i pietra).
Opis dostępności korytarzy, schodów i wind.
W budynku urzędu nie ma windy. Dla osób z ograniczeniami w zakresie poruszania się dostępne są pomieszczenia na parterze bez konieczności wchodzenia po schodach. Na pierwsze piętro prowadzą schody zaopatrzone w poręcze. Schody oklejone są żółto-czarnymi taśmami kontrastowymi dla osób słabo widzących.
Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform
W Urzędzie brak platform umożliwiających transport osoby na wózku inwalidzkim dotarcie na I piętro budynku. Osoby z ograniczeniami w zakresie poruszania się obsługiwane są na życzenie na parterze budynku. W celu obsłużenia takiej osoby, po zgłoszeniu takiej potrzeby wskazany pracownik urzędujący na stałe w pokoju nr 13 na pierwszym piętrze (numer telefonu 15 864-38-85 wew. 113) schodzi na parter budynku.
Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.
Najbliższe wyznaczone miejsca parkingowe dla samochodów osób niepełnosprawnych znajdują się przy ul. Piłsudskiego od strony wejścia głównego do Starostwa Powiatowego oraz obok wejścia do siedziby Powiatowego Zespołu ds. orzekania o stopniu niepełnosprawności /parking wewnętrzny między Powiatowym Urzędem Pracy a Starostwem/.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach.
Osoba niepełnosprawna wraz z psem asystującym ma prawo wstępu do budynków Urzędu. Warunkiem skorzystania z uprawnienia o którym mowa w ust. 1 jest wyposażenie psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Osoba niepełnosprawna jest odpowiedzialna za szkody wyrządzone przez psa asystującego.
DOSTĘPNOŚĆ INFORMACYJNO– KOMUNIKACYJNA
Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online informacji głosowych, pętlach indukcyjnych.
Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego. Urząd proponuje alternatywne sposoby komunikowania się za pośrednictwem osób trzecich, opiekunów, korespondencji mailowej, sms lub innych komunikatów pisanych. W siedzibie urzędu nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabo widzących.
Kontakt z urzędem możliwy jest poprzez:
- napisanie pisma/złożenie wniosku na adres: Powiatowy Urząd Pracy w Staszowie, ul. Szkolna 4, 28-200 Staszów;
- wysłanie maila na adres e-mail: sekretariat@staszow.praca.gov.pl
- wysłanie faksu na nr (15) 864-25-06, (15) 864-38-85;
- skontaktowanie się telefonicznie lub przy pomocy osoby trzeciej na numer telefonu: (15) 864-25-06, (15) 864-38-85;
- skontaktowanie się osobiście zgłaszając się w siedzibie urzędu w godzinach urzędowania;